Bartosz Błoch w II Edycji Akademii Pileckiego

Uczeń naszej szkoły - Bartosz Błoch, jako jeden z jedenaściorga uczniów z całego kraju zakwalifikował się do przedsięwzięcia prowadzonego przez Instytut Pileckiego w Warszawie. W jego ramach każdy z uczestników pracuje nad projektem społeczno-historycznym, który realizowany będzie w środowisku lokalnym. Młodzieży w pracy pomagają tutorzy z Instytutu Pileckiego. Każdy pomysł jest szczegółowo analizowany i planowany.
W lipcu Bartek opisał i wysłał swój pomysł oraz wizję jego realizacji. Po przejściu tego etapu odbyła się rozmowa online z trzema pracownikami instytutu. Po kilku dniach przyszła odpowiedź o akceptacji jego kandydatury i zakwalifikowaniu na tygodniowy obóz akademii, która w tym roku odbyła się w starym pokamedulskim klasztorze nad jeziorem Wigry. Tematem tegorocznej edycji Akademii Witolda Pileckiego była „Solidarność”. Łączyła się ona z 40.rocznicą Porozumień Sierpniowych - przełomowym dla historii Polski wydarzeniem. Przez tydzień uczestnicy wspólnie ze swoimi tutorami przygotowywali się do realizacji projektów historycznych związanych z historią XX wieku, których motywem przewodnim była solidarność. W trakcie Akademii uczestnicy wzięli udział między innymi w:
▶ spotkaniach z naukowcami i działaczami społecznymi;
▶ warsztatach liderskich;
▶ warsztatach z komunikacji i promocji;
▶ warsztatach z pozyskiwania środków;
▶ warsztatach i wykładach poświęconych historii XX wieku.
W lutym 2021 roku odbędzie się trzydniowa szkoła zimowa w Warszawie. Obejmie ona szkolenia oraz ewaluację projektu realizowanego przez uczestników w okresie od września do grudnia 2020 roku.