ul. Zamkowa 21
63-500 Ostrzeszów

+48 627 320 710
lo1@lo1.ostrzeszow.pl

Rok szkolny 2020/21 właśnie dobiegł końca. Był trudny, ale po powrocie uczniowie naszego liceum mieli okazję, choćby wczoraj podczas gry terenowej, na nowo się zintegrować i miło spędzić czas. Dziś oficjalne wręczenie świadectw, które uczniowie otrzymali z rąk pana Dyrektora Michała Błocha oraz Wychowawców. Gratulacje wszystkim składał też pan Wicedyrektor Krystian Kaźmierczak oraz Przedstawiciel Rady Rodziców pan Witold Gabryś. Wszystkim Profesorom, Uczniom i Pracownikom Administarcji i Obsługi życzymy pięknych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.
RMC
Super User

Zapraszamy do obejrzenie reportażu z gry terenowej, która odbyła się 24 czerwca.

Super User
„Człowiek w innych ludziach to właśnie jest dusza ludzka”(Borys Pasternak) Tymi słowami zwrócił się do Pani profesor Ireny Klimek-Piastowskiej w imieniu całego grona pedagogicznego Pan Dyrektor Michał Błoch, dziękując za pełną poświęcenia wieloletnią pracę w naszej szkole.
Pani Profesor zdecydowała w tym roku o przejściu na emeryturę. Przez 40 lat wychowała i kształciła wiele pokoleń uczniów, była troskliwą wychowawczynią, wspaniałą nauczycielką języka rosyjskiego, opiekunką licznych finalistów i laureatów Olimpiady Języka Rosyjskiego, inicjatorką wymiany polsko-litewskiej, autorką wielu projektow edukacyjnych oraz pomysłodawczynią innych przedsięwzięć na rzecz całej społeczności szkolnej, mentorką, autorytetem i, można rzec, ikoną szkoły. Do podziękowań przyłączyła się młodzież - przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz członek Prezydium Rady Rodziców - pan Andrzej Manikowski.
Super User
Miło nam poinformować, że znamy już nazwiska osób, które od września dołączą do Prezydium Szkolnego Samorządu! Dziękujemy kandydatom za przygotowanie plakatów wyborczych oraz wyrażoną chęć pracy na rzecz społeczności szkolnej. 🙂 Oto nazwiska osób, które wybraliście:
- Kaja Misiak, klasa 2c;
- Maciej Lamek, klasa 2cg;
- Oliwier Cwojdziński, klasa 1b;
- Ewa Świtoń, klasa 2c;
- Anna Kaleta, klasa 1d;
Super User
Pan profesor Stanisław Stawski – Wybitny Absolwent, Nauczyciel, Wychowawca wielu pokoleń uczniów naszego liceum, dla wielu z nich także Druh komendant.
Uczeń klasy 2c – Bartosz Błoch - uczynił pana Stawskiego bohaterem swojego reportażu pt:”Nie chcę być legendą, ale muszę.” Film jest efektem uczestnictwa Bartosza w projekcie pod patronatem Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Instytutu Pileckiego. Życzymy miłych wrażeń podczas oglądania!
Super User