Wyjazd do Włoch

Wyjazd naszej młodzieży do Włoch w ramach projektu Erasmus+

W marcu tego roku, jako wybrani w rekrutacji reprezentanci naszej szkoły, braliśmy udział w wymianie międzynarodowej Erasmus+. Udaliśmy się do włoskiej miejscowości Civita Castellana,miasteczka podobnej wielkości jak rodzimy Ostrzeszów, ulokowanego około 60 kilometrów od stolicy Włoch. Przez prawie tydzień żyliśmy we wspólnej, międzynarodowej społeczności złożonej z Polaków, Włochów i Portugalczyków, co pomogło nam zacieśnić więzi między nami, rozwijać swoje umiejętności językowe i przede wszystkim znaleźć nowych przyjaciół z różnych zakątków Europy. W ciągu tych kilku dni, gdy włoscy uczniowie gościli nas w murach swojej szkoły i miasta, razem z Portugalczykami poznaliśmy nie tylko ich kulturę, ale przede wszystkim ich samych.

Każdy nowy dzień przyniósł nam i naszym rówieśnikom z innych części kontynentu nowe doświadczenia. W ramach tego projektu mieliśmy nie tylko zajęcia w szkole, ale także wyjeżdżaliśmy do innych ważnych miejsc w rejonie Civity Castellany - Rzymu oraz Viterbo. Dla zdecydowanej większości z nas był to pierwszy pobyt w kolebce cesarstwa rzymskiego, więc wrażenia, jakie wywarło na nas na przykład Koloseum czy Forum Romanum, są wręcz nie do opisania. Oprócz części historyczno-edukacyjnej, najważniejsze dla nas było spędzanie dobrego czasu w nowym towarzystwie. Oczywiście nie zabrakło nam niezwykłych i jedynych w swoim rodzaju przygód, które z pewnością zapamiętamy na całe życie. Wszyscy uczestnicy tego wyjazdu są zgodni w jednym - był to niezapomniany tydzień, który będzie dla nas wspaniałym wspomnieniem i z pewnością za kilka czy kilkanaście lat będziemy wracać do tego wydarzenia napełnieni nostalgią. Wszyscy niecierpliwie czekamy na przyjazd kolejnej grupy uczniów do Polski i mamy nadzieję, że spędzimy razem kolejny, niezapomniany tydzień. Młodzieży w podróży do Włoch towarzyszył pan Dyrektor Michał Błoch i pani Małgorzata Lis. Zapraszamy również do obejrzenia relacji fotograficznej.

Julia Walaszek