Julia Gąsiorek została zwyciężczynią Konkursu Recytatorskiego „Ballady i romanse od_nowa” , zorganizowanego 18 maja przez UAM. Wydarzenie towarzyszyło obchodom roku Mickiewiczowskiego, w związku z dwusetną rocznicą wydania pierwszego tomu „Poezyj”. Julia na podstawie wysłanego nagrania audiowizualnego została zakwalifikowana do ścisłego finału, który odbył się w klimatycznym Salonie Mickiewicza Collegium Maius Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W finale swoje interpretacje ballad wieszcza narodowego zaprezentowało 14 uczestników. Nasza uczennica, jednogłośną decyzją jury, zdobyła I miejsce. To wielki sukces, gdyż konkurs miał zasięg ogólnopolski i skierowany był nie tylko do uczniów szkół ponadpodstawowych, ale także do studentów i osób dorosłych.
Oceny prezentacji dokonali pracownicy naukowi Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej w składzie: prof. dr hab. Krzysztof Skibski, prof. dr hab. Krzysztof Trybuś, prof. dr hab. Elzbieta Winiecka, Anna Kuca-Szpytko, Małgorzata Rybczyńska.
Konkurs uświetnił wykład naukowy wybitnego historyka literatury prof.dr.hab. Krzysztofa Trybusia na temat „Ballad i romansów”, uczestnicy mieli również możliwość zwiedzania pięknego gmachu Collegium Maius.
Gratulujemy Julii ogromnego sukcesu i życzymy jeszcze wielu udanych wystąpień!

źródło: https://amu.edu.pl
Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszych sportowców. Tym razem wielki sukces osiągnęła szkolna drużyna aerobiku w składzie:Nadia Stasiak, Nikola Stasiak, Paulina Szajdak, Dominika Dukiewicz, Olga Matyjak, Oliwia Turowska, Julia Wesołowska, Katarzyna Wesołowska i Kacper Stempin. Nasi reprezentanci wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i wywalczyli II miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w Aerobiku, które odbyły się w Pile. Serdecznie Wam gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Grupa trenowała pod czujnym okiem pana Bartłomieja Stasiaka. Dziękujemy!

9 kwietnia 2022 r. w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbył się etap okręgowy XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

W etapie podstawowym wzięło udział 1422 uczniów z 62 szkół, a do etapu okręgowego zakwalifikowało się 61 uczniów z 31 szkół. Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Marlena Smug z klasy 3bg zajęła III miejsce w etapie okręgowym, kwalifikując się do etapu centralnego, który odbędzie się w czerwcu 2022r.

Marlenie życzymy dalszych sukcesów w olimpiadzie , a w maju powodzenia na maturze.

Kolejny sukces naszych sportowców, którym możemy się pochwalić stał się w faktem w ubiegły piątek.

W Kaliszu odbył się Finał Rejonu Kaliskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Na parkiecie spotkało się sześć najlepszych drużyn żeńskich z naszego okręgu. Zawodniczki naszego liceum w składzie: Aleksandra Błaszczyk, Martyna Przemusiała, Martyna Skrobacz, Jagoda Dudziak, Aleksandra Potyrała, Zuzanna Dubiel,Maja Jaszczyńska, Sara Jędrzejak oraz Marta Mieszała zajęły III miejsce w ostatecznej rywalizacji.

Serdecznie dziękujemy za walkę i godne reprezentowanie naszej szkoły!  Opiekunem dużyny była p. Kinga Dembna.