Konkurs Recytatorski "Ballady i romanse od_nowa"

Super User
Julia Gąsiorek została zwyciężczynią Konkursu Recytatorskiego „Ballady i romanse od_nowa” , zorganizowanego 18 maja przez UAM. Wydarzenie towarzyszyło obchodom roku Mickiewiczowskiego, w związku z dwusetną rocznicą wydania pierwszego tomu „Poezyj”. Julia na podstawie wysłanego nagrania audiowizualnego została zakwalifikowana do ścisłego finału, który odbył się w klimatycznym Salonie Mickiewicza Collegium Maius Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W finale swoje interpretacje ballad wieszcza narodowego zaprezentowało 14 uczestników. Nasza uczennica, jednogłośną decyzją jury, zdobyła I miejsce. To wielki sukces, gdyż konkurs miał zasięg ogólnopolski i skierowany był nie tylko do uczniów szkół ponadpodstawowych, ale także do studentów i osób dorosłych.
Oceny prezentacji dokonali pracownicy naukowi Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej w składzie: prof. dr hab. Krzysztof Skibski, prof. dr hab. Krzysztof Trybuś, prof. dr hab. Elzbieta Winiecka, Anna Kuca-Szpytko, Małgorzata Rybczyńska.
Konkurs uświetnił wykład naukowy wybitnego historyka literatury prof.dr.hab. Krzysztofa Trybusia na temat „Ballad i romansów”, uczestnicy mieli również możliwość zwiedzania pięknego gmachu Collegium Maius.
Gratulujemy Julii ogromnego sukcesu i życzymy jeszcze wielu udanych wystąpień!
 
źródło: https://amu.edu.pl