ul. Zamkowa 21
63-500 Ostrzeszów

+48 627 320 710
lo1@lo1.ostrzeszow.pl

Uroczyste zakończenie szkoły Absolwentów

Super User
Kolejni Absolwenci, którzy uczęszczali do naszej szkoły w latach 2019 – 2022, właśnie dzisiaj, 29 kwietnia, uroczyście pożegnali się z I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrzeszowie, otrzymując świadectwo jego ukończenia. Dzięki swojej pracy, determinacji i rozlicznym talentom zasłużyli na wyróżnienia i nagrody, które wręczyli Wychowawcy, pan Dyrektor Michał Błoch w asyście pana Vitora Marqueza – Dyrektora Agrupamento de Escolas de Aveiro. Przyjechał on z wizytą w ramach projektu Erasmus+.
Uroczystość uświetnił chór pod batutą pana Stanisława Sztukowskiego.
Przed galą w kinoteatrze „Piast” Uczniowie posadzili drzewo. Był to kasztan. To wszak w cieniu kasztanów wypoczywają w czasie przerw pokolenia uczniów naszego liceum. W trakcie uroczystości Absolwenci przekazali sztandar szkoły swoim młodszym kolegom.
Niezwykle podniosłe i wzruszające były słowa zarówno samych bohaterów uroczystości – Uczniów klas trzecich, jak przedstawicieli Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego, a także pana Dyrektora Vitora Marqueza, który życzył Absolwentom wszelkiej pomyślności oraz wyraził swoje życzenie słowami: „Pokój jest w Waszych rękach.” Wybrzmiały one niezwykle wymownie i poruszająco w kontekście sytuacji na Ukrainie.
 
zdjęcia: Julia Walaszek