Redakcja Mediów Curie, zainspirowana pracą pani kierownik Muzeum Regionalnego w Ostrzeszowie, przeprowadziła wywiad. Zapraszamy do wysłuchania interesującej opowieści o historii tego niezwykłego miejsca, które pani Rzepecka tworzy z ogromną pasją od wielu lat.

Kategoria:
... – tymi słowami pan Dyrektor Michał Błoch zakończył uroczystość w sali gimnastycznej. Rozpoczął zaś słowami poety :”Człowiek wszak własną pracą i wysileniem do wszystkiego dojść może.”, które sugerują, że warunkiem szczęścia są pragnienia, które spełnić można w działaniu, czynie, nie gnuśnieniu i bierności. Miniony bowiem rok szkolny upłynął w naszej szkole, jak zwykle, w atmosferze pracy. Pan Dyrektor dokonał jej podsumowania, a potem wręczył osobiście świadectwa z wyróżnieniem najbardziej pracowitym uczniom. Pogratulował również klasie 2b, która wypracowała najwyższą średnią ocen wśród wszystkich klas. Słowa podziękowania skierował do grona pedagogicznego, a w szczególności do pani Jolanty Olechnowicz, która zdecydowała o przejściu na emeryturę. Pan Dyrektor podkreślił zasługi Pani profesor mówiąc:
„Od prawie trzydziestu lat dopisuje Pani złotymi zgłoskami swój rozdział do księgi historii naszego liceum. To księga pełna zdarzeń, której jednym z głównych bohaterów jest Pani – Wychowawczyni wielu pokoleń, nauczycielka dyscypliny, bez której istnienia – mówią uczeni – bylibyśmy ślepi i nie moglibyśmy poznać innych nauk ścisłych, a może nawet świata. Z drugiej strony nawet matematyka, najszlachetniejsza i najbardziej abstrakcyjna ze wszystkich nauk, nosząc koronę wysoko ku górze, korzeniami musi głęboko tkwić w ziemi, na której żyjemy. To przybliżanie jej, czynienie dostępnej dla uczniów było Pani posłannictwem i dobrze wykonywaną pracą, która przynosiła wymierne efekty w postaci dobrze zdanego egzaminu dojrzałości przez wszystkich Pani podopiecznych.”
W imieniu Samorządu Uczniowskiego głos zabrała jego przewodnicząca, a Rady Rodziców pan Witold Gabryś.
Zespół szkolnych mediów życzy Dyrekcji, Nauczycielom oraz Uczniom udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!
Fotografowała: Julia Pura (RMC)

Przyjemnie, ale i mocnym rozrywkowym akcentem, I LO zakończyło rok szkolny grą terenową, którą zorganizowali dla uczniów nauczyciele pod egidą pana Mirosława Drabczyńskiego - głównego organizatora zdarzenia. Miało ono charakter rywalizacji klas, która zwieńczona została wręczeniem nagród przez pana Dyrektora Michała Błocha i pana Wicedyrektora Krystiana Kaźmierczaka.
I miejsce zajęła klasa 2a, II - klasa 3d, a III - klasa 1c.
Stacje gry znajdowały się w centrum miasta, gdzie na uczniów czekali nauczyciele z interesującymi zadaniami. Było zatem mnóstwo zagadek, wyzwań, ale i zabawy.
Zdjęcia wykonały: Ola Potyrała, Patrycja Otwiaska i Amelia Mrugalska.
... w naszej szkolnej bibliotece!!!
Po raz drugi mamy możliwość realizacji i wykorzystania wsparcia finansowego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Realizacji Programu Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Kwota dotacji to 12 tys. zł oraz 3 tys. wkładu własnego. Przeznaczone zostaną na zakup książek do naszej szkolnej biblioteki, zakup elementów wyposażenia oraz realizację działań promujących czytelnictwo. Program będzie realizowany do 31 grudnia 2022r. Już dziś zachęcam do składania propozycji książkowych do zakupu!!! Twórzmy razem nasz szkolny księgozbiór.
Kategoria: