Julia Gąsiorek została zwyciężczynią Konkursu Recytatorskiego „Ballady i romanse od_nowa” , zorganizowanego 18 maja przez UAM. Wydarzenie towarzyszyło obchodom roku Mickiewiczowskiego, w związku z dwusetną rocznicą wydania pierwszego tomu „Poezyj”. Julia na podstawie wysłanego nagrania audiowizualnego została zakwalifikowana do ścisłego finału, który odbył się w klimatycznym Salonie Mickiewicza Collegium Maius Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W finale swoje interpretacje ballad wieszcza narodowego zaprezentowało 14 uczestników. Nasza uczennica, jednogłośną decyzją jury, zdobyła I miejsce. To wielki sukces, gdyż konkurs miał zasięg ogólnopolski i skierowany był nie tylko do uczniów szkół ponadpodstawowych, ale także do studentów i osób dorosłych.
Oceny prezentacji dokonali pracownicy naukowi Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej w składzie: prof. dr hab. Krzysztof Skibski, prof. dr hab. Krzysztof Trybuś, prof. dr hab. Elzbieta Winiecka, Anna Kuca-Szpytko, Małgorzata Rybczyńska.
Konkurs uświetnił wykład naukowy wybitnego historyka literatury prof.dr.hab. Krzysztofa Trybusia na temat „Ballad i romansów”, uczestnicy mieli również możliwość zwiedzania pięknego gmachu Collegium Maius.
Gratulujemy Julii ogromnego sukcesu i życzymy jeszcze wielu udanych wystąpień!

źródło: https://amu.edu.pl
Drodzy Uczniowie klas VIII,
w odpowiedzi na Wasze obawy i liczne telefony przypominamy, że o przyjęciach do szkoły ponadpodstawowej w procesie rekrutacji nie decyduje kolejność zgłoszeń, lecz suma punktów uzyskanych za: oceny na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem, szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie oraz punkty stanowiące wynik egzaminu ósmoklasisty. Rejestracja kandydatów trwa do 20 czerwca do godziny 15.00 i do tego terminu należy dostarczyć wniosek wraz z dokumentami do szkoły.
Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszych sportowców. Tym razem wielki sukces osiągnęła szkolna drużyna aerobiku w składzie:Nadia Stasiak, Nikola Stasiak, Paulina Szajdak, Dominika Dukiewicz, Olga Matyjak, Oliwia Turowska, Julia Wesołowska, Katarzyna Wesołowska i Kacper Stempin. Nasi reprezentanci wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i wywalczyli II miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w Aerobiku, które odbyły się w Pile. Serdecznie Wam gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Grupa trenowała pod czujnym okiem pana Bartłomieja Stasiaka. Dziękujemy!