Miło nam poinformować, że I LO Ostrzeszów zostało zakwalifikowane do projektu „Wielkopolska Superliga Liceów”.
Projekt ten to 7-miesięczny turniej międzyszkolny z trzech przedmiotów: matematyki, języka angielskiego oraz historii. Organizatorem jest Województwo Wielkopolskie – Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.
Projekt zakłada udział 24 najlepszych liceów ogólnokształcących z województwa wielkopolskiego. Turniej prowadzony będzie w trybie on-line dzięki wyposażeniu szkół biorących udział w projekcie w zestawy wideokonferencyjne. Rozgrywki będą obejmowały trzy ligi przedmiotowe. Uczniowie będą uczestniczyli w rozgrywkach on-line podczas 24 rund. Zespoły ze szkół, obserwując się na monitorach, będą odpowiadały na pytania zadawane przez komisję turniejową składająca się z wykładowców z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Szkoły rywalizują przez siedem miesięcy. Po zakończeniu rozgrywek nastąpi uroczyste podsumowanie turnieju oraz wręczenie nagród najlepszym zespołom.